Caritas Mitropolitan Greco-Catolic Blaj Biserica Romana Unita cu Roma, Greco-Catolica Renovabis Humanitäre Hilfe Windesheim e.V. LilianaDesign: web design, creare site Stiri si Reportaje Alba

saptaminal
lunar
mai rar

Atletele Mihaela Blaga și Andreea Bogdan (CSS „Mica Romă” Blaj), vicecampioane naționale

Performanță de excepție a atletismului blăjean: sportivele pregătite de Cristina Man, Andreea Bogdan și Mihaela Blaga au obținut două titluri de vicecampioane naționale și două locuri trei la Campionatele Naţionale de Atletism pentru seniori şi tineret, desfășurate, în perioada 4-5 septembrie, la Cluj Napoca.

Mihaela Maria Blaga (foto 1 și 2) s-a clasat pe locul doi în proba de 2.000 metri obstacole, la categoria Juniori 2 și a obținut două medalii de bronz în proba de 3.000 metri obstacole, la categoriile Tineret și Juniori I.

Andreea Bogdan (foto 3 și 4) a obținut medialia de argint, clasându-se a doua în proba de 1.500 m obstacole, categoria Juniori 1.

Felicitări celor două sportive și antrenoarei Cristina Man!